Nechce si hrát!

Ilustrační foto

Dobrý den,
objednala jsem si na internetu Vaši knížku Od štěněte ke psu a ráda bych Vám touto cestou poděkovala. Knížka se výborně četla, dozvěděla jsem se řadu zajímavých informací a můžu tak naplno vychovávat nové štěňátko a vědět, že to dělám správně.

Ale ráda bych Vás poprosila o radu. Jedná se o dvouletého pejska slovenského čuvače mého přítele. Od malička se vůbec nezajímá o žádnou hračku, nejsme schopni ho motivovat k žádné hře. Máchali jsme mu před tlamou kdejakým klacíkem, míčkem a nevím čím ještě. Ani mlsečky ho nezajímají. Určitě jsme někde udělali chybu, když byl malinkej. Byli jsme s ním i na cvičáku, ale ignoroval veškeré povely, úplně jako kdyby nevnímal. Rád chodí ven, ale vždy jen chodí a tahá na vodítku, ale hrát si nechce. Šlo by s tím ještě něco dělat? Nebo už je moc pozdě?
J. K.


Dobrý den,
děkuji za pochvalu knížky.
S čuvačem mám podezření na hluchotu – nechte mu vyšetřit sluch. Dělají to neurologická pracoviště, např. v Praze AAvet, Jaggy Praha a v Brně klinika Jaggy. Váš veterinář může udělat alespoň orientační vyšetření a případně Vás pošle na specializované neurologické pracoviště. Pokud je pes zdravý, dal by se možná motivovat jiným psem, třeba Vaším štěňátkem, k nějakému zájmu o hračky. Ale někteří si psi si prostě nehrají…
Zdravím a budu ráda za zprávu, jak dopadlo vyšetření.
Hana Žertová