Poradna

poradna2

Kdo jsem

Vysokou školu veterinární v Brně jsem absolvovala v roce 1981. Vedle dlouholeté práce v redakci odborných veterinárních časopisů jsem pracovala v ordinaci pro malá zvířata. V posledních patnácti letech jsem se věnovala  výhradně řešení poruch chování  psů a koček. Znalosti v tomto oboru jsem získala především v systému postgraduálního vzdělávání veterinárních lékařů v Německu. V roce 2009 jsem natočila s TV Nova seriál Polepšovna mazlíčků.
Moje první kniha Od štěněte ke psu se zabývala správnou výchovou štěňat (dvě vydání jsou již vyprodána, nyní pracuji na třetím). V sérii Babo, raď! vyšla zatím knížka o řešení kočičí nečistotnosti Babo, raď! – Když kočka ignoruje záchod a dvě knížky o psím strachu: Babo, raď! –  Když se pes třese strachy a Babo, raď! –  Když pes šílí z ohňostroje. Zatím poslední publikací je kniha pro milovníky koček Od kotěte ke kočce.

Konzultace pouze e-mailem

V souvislosti s mým odchodem do důchodu a vzhledem k tomu, že finišuji s prací na dalších knížkách, jsem se rozhodla osobní ani telefonické konzultace klientům již dále neposkytovat. Pokud máte problém, který byste se mnou rádi řešili, napište mi prosím e-mail, vynasnažím se odpovědět do tří dnů. Je-li problém složitější, můžete do mailu přiložit vyplněný dotazník. Pokud Vaše zvíře trpí nějakým závažnějším onemocněním a užívá léky, přiložte prosím i dotazník určený pro Vašeho veterinárního lékaře. Budu ráda, když mi spolu s dotazem pro lepší představu pošlete obrázek Vašeho zvířátka.
Poplatek za odpověď na Váš dotaz je  200,- Kč. Číslo účtu Vám bude zasláno spolu s vypracovanou odpovědí. Na vyžádání Vám po obdržení platby vystavím doklad o zaplacení. Odpovědi mohou být pouze obecné a k eventuální terapii problému mohu nabídnout jen volně prodejné léky, pomůcky nebo literaturu.
Rubrika Dotazy je stále funkční a můžete tam zkusit najít odpověď na na Váš problém, ale nové dotazy a odpovědi na ně již nezveřejňuji, neboť většina tazatelů si to nepřála. Místo toho se vynasnažím rozšířit rubriku Články a uložit tam texty, které jsem v minulosti publikovala v odborných a zájmových časopisech.
E-mailová adresa: hana.zertova@gmail.com

Dotazníky pro poruchy chování psa nebo kočky jsou k dispozici ke stažení zde:

Dotazník pro majitele psa
Dotazník pro majitele kočky
Dotazník pro veterinární lékaře