Poradna

poradna2

Kdo jsem

Vysokou školu veterinární v Brně jsem absolvovala v roce 1981. Vedle dlouholeté práce v redakci odborných veterinárních časopisů jsem pracovala v ordinaci pro malá zvířata. V posledních patnácti letech jsem se věnovala  výhradně řešení poruch chování  psů a koček. Znalosti v tomto oboru jsem získala především v systému postgraduálního vzdělávání veterinárních lékařů v Německu. V roce 2009 jsem natočila s TV Nova seriál Polepšovna mazlíčků.
Moje první a nejpopulárnější kniha Od štěněte ke psu se zabývala (a zabývá) správnou výchovou štěňat a vytvářením dobrého vztahu se psem. První dvě vydání byla brzy vyprodána, nyní je na trhu třetí, významně přepracované vydání obohacené o mé zkušenosti ze školek pro štěňátka. V sérii Babo, raď! vyšla zatím knížka o řešení kočičí nečistotnosti Babo, raď! – Když kočka ignoruje záchod a dvě knížky o psím strachu: Babo, raď! –  Když se pes třese strachy a Babo, raď! –  Když pes šílí z ohňostroje. Docela vyprodaná už je knížka Od kotěte ke kočce, chystám druhé vydání.

Konzultace pouze e-mailem

V souvislosti s mým odchodem do důchodu jsem se rozhodla osobní ani telefonické konzultace klientům již dále neposkytovat. Pokud máte problém, který byste se mnou rádi řešili, napište mi prosím e-mail, vynasnažím se odpovědět do tří dnů. Je-li problém složitější, můžete do mailu přiložit vyplněný dotazník. Pokud Vaše zvíře trpí nějakým závažnějším onemocněním a užívá léky, přiložte prosím i dotazník určený pro Vašeho veterinárního lékaře. Budu ráda, když mi spolu s dotazem pro lepší představu pošlete obrázek Vašeho zvířátka. Poplatek za odpověď na Váš dotaz je  200,- Kč. Číslo účtu Vám bude zasláno spolu s vypracovanou odpovědí. Na vyžádání Vám po obdržení platby vystavím doklad o zaplacení.  Odpovědi mohou být pouze obecné a k terapii mohu nabídnout jen volně prodejné léky (ty na předpis je třeba konzultovat s Vaším veterinárním lékařem), pomůcky nebo literaturu.
Vaše dotazy nebudou publikovány veřejně. Rubrika Dotazy je sice opět v provozu (donutí mne to k pravidelnějším aktualizacím), ale jde o souhrnné odpovědi na témata, která Vás v daném čase nejvíce trápí a na která se nejvíc ptáte. Nahlédněte také do rubriky Články, kde jsou texty, které jsem v minulosti publikovala v odborných a zájmových časopisech.

Moje e-mailová adresa:

hana.zertova@gmail.com

Dotazníky pro poruchy chování psa nebo kočky jsou k dispozici ke stažení zde:

Dotazník pro majitele psa
Dotazník pro majitele kočky
Dotazník pro veterinární lékaře

Vyplněním a odesláním dotazníku vyjadřujete souhlas ze zpracováním poskytnutých osobních údajů. O podmínkách a rozsahu jejich zpracování si prosím přečtěte ZDE.