Malý nalezenec se stále schovává

Dobrý den, paní Žertová,
obracím se na Vás s prosbou o radu. Zhruba před měsícem byla nalezena 3 štěňata hozená v tašce u silnice – odhadovaný věk 6-8 týdnů. Jedno bylo mrtvé, dvě fenky to přežily. Známí mne přemluvili, ať si jednoho pejska vezmu. Máme barák a velkou zahradu. Bohužel ale máme také roční dítě a dům předěláváme, takže je to trochu stavba.
Pejsek nám hned po příjezdu utekl do zahrady a schovává se v prostorách bývalé slepičárny – poměrně velký objekt asi 200 m od domu, takže se nám ho nedaří odchytit, a navíc jsme ho do teď ani neměli kam jinam přesunout. Museli jsme nejdřív udělat plůtek kolem dvorku. Veterinář nám radil, ať na něj netlačíme a podstrojujeme mu. Jenomže pejsek pořád s hrůzou utíká a vůbec to ani po třech týdnech nevypadá, že by si na nás chtěl zvyknout. Navíc teď začal na nás vrčet, když se přiblížíme k slepičárně. Začínám mít obavy, že ho budeme muset nakonec i tak odvézt do útulku nebo dát utratit.
Můžete mně prosím poradit nějaký trik, jak ho resocializovat? Pomůže, když ho odchytneme a přestěhujem na dvůr k baráku – ať je nucenej být s náma?
Za odpověď předem děkuji.
S pozdravem
Z.  B.

Dobrý den,
takhle malé štěně mělo být umístěno doma v bytě, stále ve společnosti lidí, stále hlazeno, chováno, krmeno z ruky. Jinak z něj nikdy nebude normální pes s dobrým vztahem k lidem. Jestli o něj nemůžete tímto způsobem pečovat, hned jej odchytněte a najděte mu jiný domov u lidí, kteří se mu budou moci neustále věnovat. Pokud jeho věk přesáhne 13.-15.- týden, už se socializace nedožene a pejsek bude stále bázlivý a k lidem nedůvěřivý.
S pozdravem
Hana Žertová