Mikča nemá čas se najíst

Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o pomoc hned se dvěma problémy, které nás trápí u naší tříleté slečny pudla. První problém je se žrádlem. Naše psí slečna „nemá čas“ na žrádlo. Krmíme granulemi, občas přidáme konzervu, jenže… Mikča (tak se jmenuje) je velmi hubená. Granulí má stále plnou misku, ale většinou se nají, jen když jí na granule jde kocour.
Chtěla jsem, aby přibrala, tak jsem jí začala přimíchávat konzervu do granulí. Ona to vždy zhltala a zřejmě díky tomu začala mít vážné zdravotní potíže – zvracení, průjem. Museli jsme ji dokonce nechat na veterinární klinice na kapačkách kvůli dehydrataci. Pan doktor řekl, že její problémy s příjmem potravy budou psychického rázu a doporučil nám Vás.
Další velký problém je štěkání. Kdykoliv se dotknu pytle na odpadky, pračky, nebo čehokoliv, co znamená, že bych mohla jít ven, resp. na zahradu, začne naše fenka vřískat tak, jako bychom jí minimálně trhali tlapky, skáče do neuvěřitelné výšky, jásá a chce ven. Tam také štěká jak pominutá, dokud jí nezačneme házet hračku. Je velmi temperamentní (a rozmazlená), ale nevím jak ji to odnaučit. Jedině když jsme na dovolené a celé dny může být venku a běhat, vydá tolik energie, že neštěká.
Děkuji za radu.
D. B., Unhošť


Dobrý den, paní B.,
Vaše pudlička je asi velice aktivní a pracovitá. Pudlíci vynikají navíc ohromnou inteligencí. Chtělo by to ji co nejvíce zaměstnávat, vymýšlet jí úkoly, které ji unaví jednak fyzicky, ale především mentálně. Rozhodně ignorujte veškerý její nátlak (skákání, štěkání). Procházku nebo míček dostane, až když se uklidní. S jídlem bych zkusila krmit ji pomalu z ruky nebo tak, že budete do misky postupně přidávat malá sousta.
Pokud byste chtěli problémy Vaší fenečky probrat podrobněji a vyzkoušet, co na ni platí a jak na to, ráda Vás uvidím ve své poradně v Praze.